A DKÜ meghosszabbította a mobil keretmegállapodást
Az állami költségvetésből gazdálkodó szervezetek számára az állam a mobilszolgáltatást központosított közbeszerzésen keresztül biztosítja, sőt: az ilyen beszerzést teszi kötelezővé. Ehhez a szolgáltatáscsomaghoz önkéntesen csatlakozhattak az önkormányzatok és érdekeltségükbe tartozó intézmények és cégek is. A korábbi KEF (Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság) által biztosított mobilflotta feltételei 2020-ban megváltoztak, önkéntesen csak azok csatlakozhattak a keretszerződéshez, akik a beszerzés indítását megelőzően nyújtották be ebbéli igényüket. Tehát aki ezen időpontig a csatlakozási szándékát hivatalosan a DKÜ Portálon nem jelezte, annak nincs lehetősége igénybe venni ezt a szolgáltatást.
Ezen szervezeteknek tehát önállóan, a keretmegállapodástól függetlenül gondoskodniuk kellett, és a hosszabbítás fényében 2023 június 10-ig biztosan kell is új előfizetői szerződés megkötéséről az előfizetői szerződésük lejáratát követő időszakra.
Bővebb információ: https://dkuzrt.hu/2257/tajekoztatas-keretmegallapodas-modositasarol-9/